aqua2002 kirjoitti:Höh! No, jos ei hanoja ole, niin kaipa on pakko tilata ne tuplat. Tohon menee ilmeisesti hanakoko 12/16?
Jep!
Itse tilasin moisen 2213-pöntön saksasta ja ensimmäisen kerran kun piti aparaattia putsata niin siinä vaiheessa hoksasin että kyllähän ne hanat varmaan sitäkin hommaa helpottaisi. Hanat kaupasta ja homma toimii.
Kokonaisuutena ei nyt niin kovin halvaksi jäänyt, saksasta suodatin jotain 45-50eur + materiaalit + postikulut ja vielä nuo hanat suomesta.
Paikallinen kauppias olisi myynyt 80eur hanoineen (tuo plus-paketti) sisältäen laavakivet. Jälkikäteen kuulin että täällä aina hanat sisältyy pakettiin. Tilatessa en tiännyt.
Tulee mieleen tuo viesti taannoin tuosta kimppatilausten jäämisestä suomeen, itse ainakin kannatan tuon episodin jälkeen suomalaisia liikkeitä. Isojen suodatinten kanssa asiahan on eri, mutta eihän enää tarvi suodattimia, mattokin on keksitty
