Itselläni oli sama ongelma jokin aikaa sitten. Akvaariokauppojen välittämät mäntykaapistot eivät olleet mielestäni rumia, mutteivat oikein sopineet olohuoneen muuhun kalustukseen. Hinta olisi ollut n. 500 euroa 150 senttiä pitkälle ja 70 senttiä korkealle kaapistolle.
Marssin sitten vepsäläiselle ja löysin sieltä aivan ihanan kaapiston jossa on vahvat pyörät alla, runko massiivinen ja sopii olohuoneen kalustukseen. Kysyin myyjältä kestääkö hyllykkö 300 kiloa jonka myyjä lupasi kestävän(vähintään tuon 300kg). Hän varmisti asian vielä tehtaalta. En sitten tajunnut tivata että mikä se maksimikilomäärä on mitä hylly kestää. Ainoastaan keskelle pohjaa piti laittaa toinenkin pyörä, siinä oli vain yksi.
Itselläni tämän kaapin päällä on kaksi satalitraista akvaariota ja eiköhän ne paina yli kolmesataa kiloa. Toivottavasti ei kuitenkaan paljoa yli
![Wink [;)]](./images/smilies/icon_wink.gif)
.
Hylly on tosi tukeva eikä tosiaankaan ole notkollaan, ja mikä parasta se on 95 senttiä korkea. Eli ei tarvitse enää istua lattialla kaloja katsellessa.
Ja hinta oli sama kun sillä mäntypömpelillä eli 500 egee.