Olisi hyvä vaihdella vähän reilummin vettä tuohon, mutta lähimpään hanaan on n. 10m, ja lähimpään lattiakaivoon tuplat, jos siis lapolla haluaisi tyhjentää, eikä viitsi tuollaista 20m letkua rullailla parketilla sitten pari kertaa viikossa.

Hanaan voi hankkia irtopään joten altaaseen päin vedet saa kyllä laitettua, kunhan katsoo aina että menee suht kädenlämpöistä vettä ettei käy hassusti..
Mutta jos tahtoisin tuohon hanan lavuaariin imeä ne vedet, tarvitaan toki joku pumppu. Minkäslainen pieni viritys tähän olis hyvä? Riittääkö jonkun vanhan suodattimen pumppu tyhjentämään allasta?
Tuohon Fluval 3:eenkin saisi hyvin letkun kiinni ulostuloputkeen mutta en ole viitsinyt josko se siitä rikkoontuu, ja toisekseen joutuu ruuvailemaan letkua sitten kiinni ja irti suodattimeen jos sen tuolla tyhjentäisi.