- Ehdottomasti leveyssuunnassa skaalautuva sivu. Suuren resoluution omaavat voivat helposti pienentää selaimen ikkunaa mieleisekseen.
- Sivumarginaalit hieman liian leveät (makuasia?)
- Sivuvalikon tekstin väri on liian lähellä taustan väriä. Mielummin esim. sama sininen kuin kirjeen otsikossa.
- Yläpalkin otsikko lähempänä ylä kuin alareunaa: toisin päin parempi tai keskelle.
- Kirjeen alussa oleva valikko epäselvä sekä visuaalisesti että toiminnallisesti.
* Eri kohtien välillä toisissa kohti tyhjä rivi, toisissa ei.
* Mikä on kaksipalstaisuuden tuoma lisäarvo tuossa?
* Pieni fontti, iso kohdistin: ainakin tekstin värin pitäisi vaihtua, jotta näkisi mitä on klikkamassa.
Tekisin mielummin kolmen framen (otsikko, sivuvalikko, varsinaisen asian sisältävä ikkuna) yhdistelmän, jolloin valikko pysyisi koko ajan näkyvissä. Tai ainakin kahden (sisällysluettelo + vars. ikkuna).
Jos kirjeen alussa olevan tai muun 'alivalikon' laittaisi aukeamaan myös sivupalkkiin ja framet niin, että valikko pysyisi koko ajan näkyvillä => helpottaisi liikkumista ja selkeyttäisi kokonaisuutta, kun sisällysluettelo olisi koko ajan näkyvillä.
Tässä näin ensi hätään, itsepä kysyit...
