Terve, huomasin yksi ilta veden vaihdon yhteydessä, että kiviluolaston seassa uiskentelee paljon pieniä tummia fisuja. Ovatko kaikki poikaset aina liki mustia "syntyessään"?
kuinka todennäköistä on, että lajit ovat jotain sekoituksia, koska akvassani on tyyliin 10 eri lajia ja fisuja yli 60
Kaikkia lajejani en ole edes tunnistanut, joskaan kovin aktiivisesti en ole edes yrittänytkään
tarviiko poikaset jotain erikoissafkaa, vai syököne levää kivienpinnalta yms.?
Malawin poikasia
Valvoja: Moderaattorit
Re: Malawin poikasia
Eri lajien poikaset eri värisiä, ei niille oikein saa omaa ruokaa tommoseen missä isot kalat. Kyllä ne aina jotain sieltä nyppii ja jos piiloja tarpeeks ne kasvaa nopeesti ja sit kyllä haetaan ruokaa aika rohkeesti. Lajin saat selville vasta ku kasvaa, ja saa kasvaa jonkin verran et selvii onks risteymii. 
Re: Malawin poikasia
no niin, tummat poikaset onkin jo kasvanut vähän isommiksi, ja lisäksi on ilmestynyt läpikuultavan vaaleita sekä sinertäviä poikasia, ja tuntuu tosiaan olevan noita pikkufisuja vähän ympäri ämpäri, ja taas on muutama kala sen näköinen että kudut viimisimmillään suussa
aikamoista
aikamoista
