Kokopäiväinen työpaikka eläintenhoitajalle
SEA LIFE Helsinki on ympärivuotisesti avoinna oleva akvaarionäyttely. Olemme Lastenpäivän Säätiön ja Merlin Entertainments Ltd:n yhteisomistuksessa oleva yhtiö. Yhdessä yli 30 SEA LIFE -keskuksen ja muun akvaarion kanssa olemme osa maailman suurinta akvaarioalan vaikuttajaa. Merlin Entertainments Ltd on maailman toiseksi suurin elämysalan yritys, jonka alaisuudessa toimii SEA LIFEN ohella lukuisia muita yrityksiä, kuten legopuistot (Legoland), Madame Tussauds – vahakabinetit ja useita huvipuistoja ympäri maailman.
Merimaailma SEA LIFEN näyttely koostuu noin 50 altaasta, joissa esitellään monipuolisesti erilaisia makean, murto- ja meriveden elinympäristöjä kaloineen ja selkärangattomine eläimineen. Lisäksi näyttelyssä on matelijoita ja sammakkoeläimiä. Kokonaislajimäärä on noin 300.
Haemme vakituiseen työsuhteeseen eläintenhoitajaa eli akvaristia. Akvaristi työskentelee osana tiimiä, jonka tehtävänä on huolehtia eläinten hyvinvoinnista, akvaarioiden, terraarioiden ja niihin liittyvien teknisten tilojen hoidosta sekä kehittää näyttelytoimintaamme mahdollisimman korkein laatukriteerein.
Työ on itsenäistä ja vaatii tarvittaessa joustavuutta, eläinten ehdoilla. Työtehtävien menestyksekäs hoitaminen edellyttää kokemusta eläinten pidosta, akvaarioteknistä osaamista, vesikemian perusteiden ymmärrystä, oma-aloitteisuutta ja riittävää fyysistä kuntoa. Lisäksi akvaristilla tulee olla mahdollisuus työskennellä myös viikonloppuisin sekä toimia hälytyspäivystyksessä. Vastapainoksi tarjoamme mielenkiintoisen ja nuorekkaan työympäristön, asiantuntevaa koulutusta sekä lukuisia mahdollisuuksia kehittyä työssä. Työsuhde alkaa syksyllä 2011 sopimuksen mukaan.
Työnhakijan eduiksi lasketaan ajokortti, sukelluskortti (PADI AOWD / CMAS P2 tai vastaava), riittävä englanninkielen taito sekä esiintymistaidot.
Pyydämme lähettämään hakemuksen ja CV:n palkkatoiveineen sähköpostilla (markus.dernjatin@sealife.fi, otsikolla ”Työhakemus”) tai postitse osoitteeseen SeaLife Helsinki Oy/Markus Dernjatin, Tivolitie 10, 00510 Helsinki. Haku päättyy 12.8.2011. Haastattelut pidetään elokuun viimeisellä viikolla.
SeaLife Helsinki -Kokopäiväinen työpaikka eläintenhoitajalle
Valvoja: Moderaattorit
-
Sam Salonen
- Imperaattori

- Viestit: 2536
- Liittynyt: 05:37, 17.06.2001
- Akvaarioseurat: HAF, HAS, TAS, TAY
- Sukupuoli: Mies
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
SeaLife Helsinki -Kokopäiväinen työpaikka eläintenhoitajalle
Guess what?! I got a fever, and the only prescription... is more cowbell!