Mistä kaloja?

Malawi- ja Tanganjika-akvaariot, kalat ym.

Valvoja: Moderaattorit

Vastaa Viestiin
marikki
Junior Member
Junior Member
Viestit: 241
Liittynyt: 15:12, 08.02.2003
Paikkakunta: Espoo

Mistä kaloja?

Viesti Kirjoittaja marikki »

Vihdoinkin alkaa akvaario näyttää siltä että sinne voisi kaloja tuoda. Suositelkaa mistä kannattaa malawi-ahvenia pääkaupunkiseudulla ostaa ja mitkä paikat kannattaa kiertää kaukaa.

Onko aivan huono idea hankkia pääasiallisesti luonnosta pyydettyjä jos niitä vain on tarjolla tai ainakin sekoittaa viljeltyihin, kun vielä toistaiseksi on aika vähäistä tieto liikkeellä olevista kalakannoista niin haluaisin minimoida sisäsiittoisuuden.
Lemmikit, mukulat, miehet ja muut nurkissa pyörijät pidetään kurissa ja järjestyksessä.
Marikki
Mari Kurki
Elite Member
Elite Member
Viestit: 6450
Liittynyt: 23:09, 10.01.2002
Sukupuoli: Nainen
Paikkakunta: Espoo, HAS

Viesti Kirjoittaja Mari Kurki »

Siniriutasta ainakin löytyy yleensä hyvä valikoima ja liikkeen tietotaitokin on hyvin ajantasalla. Suosittelen.
En käy enää juurikaan foorumilla. Yhteydenotot tärkeissä asioissa: riesale@hotmail.com En vastaile yksityisesti tuleviin kalasto-, tauti- ymv. kyselyihin.
Tapsa
Junior Member
Junior Member
Viestit: 203
Liittynyt: 23:52, 20.02.2002
Paikkakunta: Ciklidistit

Viesti Kirjoittaja Tapsa »

Siniriuttaa minäkin suosittelen.
Sieltä saat hyviä neuvoja ja asiantuntevaa apua ongelmissa kaupan päällisinä [;)]
levaki
Starting Member
Starting Member
Viestit: 27
Liittynyt: 08:48, 25.01.2002
Paikkakunta: Järvenpää

Malaweja ja muita kirjoahvenia

Viesti Kirjoittaja levaki »

Itse käytän Siniriuttaa ja NL-Aquaa, NL-Aquassa on tätä nykyä vissiin kyllä Suomen laajin Malawi ja Tanganjika valikoima. Saa nähdä miten Siniriutta kun alkaa olla valmis, mutta vielä ei ollut ainakaan mitään ihmeellistä Malawiharrastajalle. Luultavasti tulee kyllä olemaan paras kun valmistuu.

Levaki
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Malawi ja Tanganjika”