
Minun akvaarioni
Valvoja: Moderaattorit
-
- Starting Member
- Viestit: 9
- Liittynyt: 18:45, 19.06.2005
Minun akvaarioni
Minun akvaarioni on 317 litrainen. Siellä on kaloina 2 lehtikalapariskuntaa, 1 helmirihmakalanaaras, 1 pusukala, 6 nuorta leväbarbia, 20 aikuista platya (4 urosta, 16 naarasta) ja paljon niiden poikasia, 14 albiinomonnista ja partamonnipariskunta. Nyt en ehdi kertomaan akvaariostani lisää, kerron myöhemmin esim. akvaarion kasveista, vesiarvoista ja muusta. 

-
- Starting Member
- Viestit: 9
- Liittynyt: 18:45, 19.06.2005
-
- Elite Member
- Viestit: 6704
- Liittynyt: 01:32, 06.06.2004
- Akvaarioseurat: LAS
- Sukupuoli: Nainen
- Paikkakunta: Karhula (Kotka)
- Viesti:
No tasan pitäisiKultakalafani kirjoitti:No tuskin pitäisi olla.Teho kirjoitti:hyvä, mutta eikö platyjen veden pitäisi olla tyystin erilaista kuin lopun kalastosi veden?
![Wink [;)]](./images/smilies/icon_wink.gif)
Platyjen saisi olla kovaa, kun taas esim. lehtikalojen ja pusukalan pehmeää. Muutenkin, minulla on tarkalleen samankokoinen allas kuin sinulla ja sinne pusukala on liian suuri, kyseessä on lehtikalankin koossaan ylittävä sosiaalinen kala joka arvostaisi lajitovereiden seuraa. Leväbarbit menevät siinä ihan siedettävästi vaikka kasvavatkin suuriksi mutta platyt poikasinaan ovat lähinnä välipalaa lehtikaloille.
1-2-3 sydäntä särkyy , vielä löytyy se joka ehjänä säilyy
ehdin myöhemmin viettää aamuni jonkun kylkiluuhun kasvaneena.
Kun herään laivat on lähteneet, kortti kuivuu ja junia ei mee.
Laiturilta tuuli vie pois nekin jotka ei kelvanneet
ehdin myöhemmin viettää aamuni jonkun kylkiluuhun kasvaneena.
Kun herään laivat on lähteneet, kortti kuivuu ja junia ei mee.
Laiturilta tuuli vie pois nekin jotka ei kelvanneet