Helmirihmakala uros (jahtasi naaraan hengiltä.. )
6 seeprakalaa
3 kirsikkabarbia
2 partista (+ niiden pikkuset poikaset )

3 jaguaari tai leopardimonnista (näitä siis ainakin lisää)
olisiko siis ehdotuksia kalaston lisäämistä varten? Helmirihmat tietääkseni eivät ole yksineläjiä ja siinä mulla onkin pieni ongelma. En uskaltaisi taas ottaa vain yhtä naarasta ettei se stressaannu uroksen jatkuvasta ahdistelusta. Mutta en taas tiedä mahtuisiko akvaariooni kolmea helmirihmaa. Jotain tilanteelle on kuitenkin tehtävä, koska uros joka ennen oli mahtaileva, on nykyään arka ja pakenee aina kun näkee vähänkin liikettä akvaarion ulkopuolella.
Mahdollisesti voisin kasvattaa muiden lajien parvikokoja, mutta toisaalta taas kiinnostaisi mahd. jotkut muutkin lajit. Tuleeko kenellekään mieleen, mikä sopisi?
Ja sitten pieni kysymys pois aiheesta: 60l akvaarioon tarvitsisin miljoonakalojen seuraksi jonkinlaisen pohjamöyhääjän. Onko mitään levänsyöjäkalaa, joka mahtuisi 60 l akvaarioon ja sopisi vesiarvoilta miljoonakalojen kanssa?
Kiitoksia vastauksista, mikäli niitä siis tulee
![Wink [;)]](./images/smilies/icon_wink.gif)