Onkos Arowana harrastajia?

Muihin ryhmiin sopimattomat kalat (sateenkaarikalat, sädekalat, pallokalat jne.), mukaan lukien muut "örkit".

Valvoja: Moderaattorit

Vastaa Viestiin
jope1
Starting Member
Starting Member
Viestit: 6
Liittynyt: 23:29, 27.05.2010
Sukupuoli: Mies

Onkos Arowana harrastajia?

Viesti Kirjoittaja jope1 »

olis kiva kuulla muiden aroista jos niitä sattuu olee? mulla puoli vuotta ollu tommonen ja on kyllä pirun siisti ja mielenkiintonen kaikin puolin.. :D
pasihe
Member
Member
Viestit: 416
Liittynyt: 20:23, 04.01.2006
Akvaarioseurat: Oulun Akvaarioseura
Paikkakunta: Kempele

Re: Onkos Arowana harrastajia?

Viesti Kirjoittaja pasihe »

Kuva
Pj Oulun Akvaarioseura http://www.oulunakvaarioseura.net/
1080L Malawi
pleko_88
Advanced Member
Advanced Member
Viestit: 3024
Liittynyt: 21:18, 27.01.2004
Akvaarioseurat: TAS
Paikkakunta: Kangasala & Tre / TAS

Re: Onkos Arowana harrastajia?

Viesti Kirjoittaja pleko_88 »

En ole, mutta sen mitä olen itse tuottanut maailmalta Arowanoja myyntiin (musta-arowanoja) niin olen melko 100% varma, että sitten kun on tilaa laittaa semmoinen allas mihin mahtuu pari rauskua ja Aro, niin ehdottomasti semmoisen laitan. Olin itse yllättynyt siitä, että kuinka rauhallinen ja ketterä uimari Arowana itseasiassa on. Aiemmin pidin mahdottomana ajatusta niiden pitämisestä akvaarioista. Tieto korjasi luulon, tällähetken olen toista mieltä.

Piti tuoreimpaan lähetykseen (saapuu huomenna) ottaa itseasiassa alunperin 1-2 hienoa Aasian arowanaa. Olisin ottanut ns. "välihintaisia", joiden hinta olisi pyörinyt 300-500euron paikkeilla. Näillä on kuitenkin sitten jo komea värityskin. Jätin kuitenkin vielä toistaiseksi hautumaan..
Ilkka Takala /
Tampereen Akvaariotukku
http://www.facebook.com/akvaariotukku
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Muut kalat ja eliöt”