Tampereen Akvaarioseura vierailee Särkännimen Akvaariossa keskiviikkoiltana 9. huhtikuuta.
Tapahtuma alkaa klo 18 ja akvaariokierros kestää noin tunnin, minkä jälkeen pidetään seuran hyväksi arpajaiset, joissa arvotaan perinteiseen tapaan TAS:n yhteistyökumppanien sekä Särkänniemen Akvaarion lahjoittamia akvaariotarvikkeita. Kannattaa siis ottaa mukaan hiukan käteistä rahaa.
Otathan huomioon, että kaikkien tapahtumaan osallistuvien (myös lapsien ja perheenjäsenien) tulee olla Tampereen Akvaarioseuran jäseniä. En ole varma, onko Akvaario tällä kertaa avoinna myös muille (joulukuussa oli näin), joten kannattaa ottaa varmuuden vuoksi mukaan jäsenkortti, jottei joudu pulittamaan pääsymaksua mikäli lippuluukku sattuu olemaan avoinna.
Tervetuloa mukaan tapahtumaan kaikki uudet ja vanhat jäsenet! Paikan päällä on mahdollisuus liittyä seuran jäseneksi. Lisätietoja saa tarvittaessa allekirjoittaneelta.
Linkki Särkänniemen Akvaarion sivuille
Nähdään Särkänniemessä!
terv. Sanna Kare-Mäkiaho
TAS:n sihteeri
TAS Särkänniemen Akvaariossa ke 9.4.
Valvoja: Moderaattorit

